Aralık 05, 2012

Tess tam doz !

Çok daha önce de bahsettiğim gibi Tess Gerritsen serisi ; okuduğum ve halen okumakta devam ettiğim seriyi sizlerle de paylaşmak isterim. Hasat ve Yörünge ilk kitapları olup , şuan da bilinen tüm internet satış ve kitapçılarda bulunması mümkün olmayan iki kitaptır. Araştırmama göre yayım yılı eski olmasından kaynakladığı için ancak sahaflarda bulunabilme ihtimalinin var olduğudur. 

Öncelik ile çok sevdiğim seri olan Rizzoli / Isles serinden başlamak istiyorum ve ilk olarak :


" Cerrah"

Yayımlanan kitabın arka yüzünden kısa bir özet :


Bu romanın her satırından kan sızıyor... Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor. 
Dr. Catherine Cordell Savannahda seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Bostondadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir. 

Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsenin insan bedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbî gerilim romanlarından beşincisi olan Cerrah, inandırıcı kahramanları, sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türü sevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman. Doğan Kitapın yılın gerilim romanı olmasını beklediği Cerrahda Gerritsen tıpkı kahramanının neşterini kullandığı gibi kalemini ustaca oynatıyor. 


Yorumlar :


"Tüyler üpertici... Cerrah okuru daha ilk sayfadan avucunun içine alacaktır."
- Chiago Tribune

"Yüreğinizin çarpmasına, nabzınızın hızlanmasına hazırlanın... Eğer aradığınız yüksek voltajlı gerilimse, doğru kitabı buldunuz demektir."
- Romantic Times

"Sürükleyici... Kitabı okurken kapınızın kilidini bir daha kontrol edeceksiniz."
- The Gazette
Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...